Právě se nacházíte: DAČICE

Logo Dačice.jpg

Dačice - zámek.JPG

 

 

 

KULTURA & HISTORIE

Kostel Sv. Vavřince s městskou věží – Dominanta města, sedmiposchoďová mohutná renesanční věž (51 m) u kostela Sv. Vavřince zobrazuje severoitalské stavební mistrovské dílo. Ve věži zůstal zachován nejstarší zvon Sv. Vavřince z roku 1483. Vedle věže se nachází barokní kostel Sv. Vavřince, který s lodní délkou 41,5 m patří mezi nejprostornější jednolodní kostely na Moravě.

Zámek dačice – Z původního renesančního stylu se dochovaly mimo typického základního nákresu, vnitřní klenby sálů a ze strany od dvora některé sloupy a dvě poschodí nádherných žulových arkád. V jižním křídle sídlí městské muzeum a galerie. Na zámecký areál přímo navazuje park s malým jezírkem.

V Dačicích se rovněž dochoval Starý zámek s grafitovým kvádrováním. Stojí na Palackého náměstí a je sídlem městského úřadu.

Dům č. 4 na palackého náměstí – Dům se nachází na místě, kde byla založena první rafinerie cukru na Moravě a kde byl vyroben první kostkový cukr na světě.

 

SPORT & REKREACE
Okolí – Dačice jsou obklopeny pohádkovou přírodou, která poskytuje ideální podmínky pro turistiku a cyklistiku. Ke krajinným zajímavostem okolí Dačic patří Moravská Dyje, četná malá jezera a přírodní rezervace Dubová stráň (1,5 km severně) a Toužínské stráně (1,2 km jihovýchodně od města).

 

Řekni příteli
Zpět