Právě se nacházíte: KARLSTEIN

Logo Karlstein.jpg

Karlstein.jpg

 

 

 

KULTURA & HISTORIE

Zámek/hrad Karlstein – Hrad Karlstein a okolí vypráví o pohnutých dějinách. Hrad byl poprvé dokumentárně zmíněn jako „Chadelstein”. Jako hraniční opevnění byl vybudován na skále vysoko nad Dyjí a je dominantou okolí.

Muzeum hodin – Karlstein je kolébkou hodinářského umění. Odjakživa byli v Karlsteinu lidé zabývající se měřením času. Muzeum poskytuje náhled do hodinářského řemesla a jeho zvláštního významu pro Karlstein. K obdivu je zde na 200 exponátů od kapesních hodinek až po přesné kyvadlové hodiny, ale také různé nářadí.

 

 

SPORT & REKREACE

Bylinkářské centrum faráře Weidingera – Zažijte z blízkosti léčivé byliny v bylinářské zahradě. Na výstavě se dovíte zajímavosti o životě a působení faráře bylinkáře Weidingera. Ekologický obchod nabízí bohatou nabídku zdravých a pěkných věcí pro tělo a duši.

Přírodní památka Hangenstein – Zvláštní ochrany hodný kousek přírody najdete na cca 1 km dlouhém úseku řeky na jihovýchodním pomezí osady Karlstein. Obklopeni říční naučnou stezkou s šestnácti informačními tabulemi, malou bylinkovou zahradou a hmyzím hotelem zde můžete čerpat klid a sílu.

Rybaření a turistika – Přátelé rybaření najdou v Karlsteinu přes 7,5 km obecního revíru. Karlstein an der Thaya nadchne každého turistického nadšence. Most přes Dyji je výchozí bod 9-ti turistických stezek.

 

 

Řekni příteli
Zpět