Právě se nacházíte: WALDKIRCHEN

Logo Waldkirchen.jpg

Waldkirchen2.jpg

 

 

 

 

KULTURA & HISTORIE

Zámek a kaple svatého Jiljí v Gilgenberg – Zámek je dvoupatrová, háková stavba s valbovou střechou z 16. století. Kaple je ojedinělý architektonický klenot ze 14. století. Nově zrenovovaná kaple je oválná centrální stavba s lucernovou nástavbou na kuželové střeše, a uchovává jedinečné vnitřní malby z 16. století.

Muzeum humanum ve Fratres – Muzeum překlenuje 30.000 let uměleckého rozvoje. Exponáty sahají od magického světa představy lovců doby kamenné a současných přírodních národů, přes mýty a náboženstvím ovlivněné kulturní období, až k umění reálné časové epochy.

Tkalcovské muzeum rosenkranz – Na Waldviertelské textilní cestě se nachází tkalcovské muzeum, stará známá ruční tkalcovna. V současnosti funguje jako živé muzeum řemeslných tradic.

 

 

SPORT & REKREACE

Rekreační zařízení Sauteich – Neobvyklou možnost koupání nabízí rekreační zařízení Sauteich, obklopené idylickou krajinou regionu Gilgenberg, loukou na ležení, beachvolejbalovým hřištěm a budovou na pronájem pro soukromé oslavy.

Rybolov – Příznivci rybaření zde najdou revír Dyje I/27 o délce 7 km, který se rozkládá od ústí potoka Eierbachu proti proudu řeky až k ústí Lexnitzova příkopu. Dále se nabízí rybaření v rybnících.

 

 

Řekni příteli
Zpět